osteopatia

Osteopatia to ZROZUMIENIE ORGANIZMU CZŁOWIEKA
i zależności jakie w nim zachodzą
Nieocenione NARZĘDZIE w powrocie do ZDROWIA

Osteopatia

to system diagnozowania i leczenia manualnego z ponad 130-letnią tradycją. Jest to gałąź medycyny o niezwykle holistycznym podejściu, co oznacza, że poza miejscowym leczeniem dolegliwości postrzega człowieka jako całość i nie koncentruje się na poszczególnych częściach ciała. Innymi słowy w postępowaniu osteopatycznym nie chodzi o to, żeby leczyć schorzenie, chodzi o to, żeby leczyć człowieka.

Osteopatia nie jest medycyną alternatywną, ani magiczną metodą. Osteopatia oparta jest przede wszystkim na anatomii, fizjologii i biomechanice oraz innych naukach medycznych i otwiera wspaniałe możliwości współpracy dla tradycyjnej medycyny akademickiej, stając się tym samym, w zależności od przypadku, alternatywą lub uzupełnieniem dla leczenia farmakologicznego i operacyjnego.

Wszystkie metody stosowane przez osteopatów są wynikiem zrozumienia organizmu człowieka i zależności jakie w nim zachodzą, a konkretne zabiegi są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta na podstawie wnikliwego, wielopłaszczyznowego badania. Osteopatia jest skierowana do pacjentów w każdym wieku i z bardzo różnymi schorzeniami.

Głównym celem leczenia osteopatycznego jest przywrócenie zmienionym chorobowo tkankom ich optymalnej, fizjologicznej ruchomości i elastyczności. Osiągnięcie tego celu skutkuje m.in. poprawą krążenia krwi i limfy oraz zmniejszeniem ucisku na nerwy, co z kolei pozwala uruchomić naturalne procesy samoleczenia się organizmu. Dotyczy to mięśni, powięzi, stawów, więzadeł i szeregu innych struktur ludzkiego ciała, które odpowiednio ukrwione będą się w stanie zregenerować. Właśnie takie ukierunkowanie leczenia osteopatycznego na pobudzenie organizmu do samoregeneracji pozwala odzyskać fizjologiczny stan, pozbyć się niechcianych dolegliwości i odzyskać zdrowie.

Główne założenia OSTEOPATII
organizm człowieka jest całością – jego struktura i funkcja są od siebie wzajemnie zależne
ludzkie ciało posiada mechanizmy samoregeneracji i wystarczy tą zdolność pobudzić poprzez odpowiednio dobrane zabiegi
leczy się człowieka, a nie schorzenieCopyrights © 2014 Body Balance Paweł Kowalski | rehabilitacja gorzów | fizjoterapia gorzów | masaż gorzów | Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony: INATON
góra