pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta to ZAPOZNANIE SIĘ z pacjentem i jego schorzeniem
To KOMPLEKSOWE BADANIE i UKIERUNKOWANIE LECZENIA.
Pierwszy krok, by WRÓCIĆ DO ZDROWIA.

1.
jakie są Twoje dolegliwości?

POROZMAWIAJMY

Początek to zawsze wywiad.
Chciałbym usłyszeć co jest Twoim problemem i jakie dolegliwości Ci doskwierają.
Wypytam Cię odnośnie dotychczasowego przebiegu Twojej przypadłości, będę chciał wiedzieć jak przebiegało leczenie do tej pory, czy przyjmujesz jakieś leki i poznać wiele innych aspektów dotyczących Twojego stanu zdrowia, nawet tych z pozoru nieistotnych.

Na tym etapie chciałbym również zapoznać się z dokumentacją medyczną i wynikami badań, np. zdjęcia RTG, USG, rezonans, wypis ze szpitala, więc nie zapomnij zabrać ich ze sobą. Wszystko po to, żebym mógł trafnie określić źródło Twojego schorzenia i dobrać takie zabiegi, które będą dla Ciebie bezpieczne i najefektywniejsze.

pierwsza wizyta
2.
Co jest powodem problemu?


badanie

BADANIE

Po wywiadzie i wstępnym określeniu źródła Twoich dolegliwości będę chciał to potwierdzić odpowiednim badaniem, które ukierunkuje moje dalsze działania. Dokładnie przyjrzę się Twojej postawie, szukając asymetrii i innych nieprawidłowości. Ocenię napięcie poszczególnych mięśni i innych struktur, ruchomość stawów, przeprowadzę szereg testów ortopedycznych i neurologicznych. Sprawdzę jak Twoje ciało na to wszystko reaguje oraz jakie objawy będą się z tym wiązać, by wiedzieć które struktury są zaangażowane w proces chorobowy.

Abym mógł przeprowadzić badanie, a następnie leczenie, musisz się rozebrać do bielizny, więc załóż taką, która będzie dla Ciebie wygodna i pozwoli Ci czuć się komfortowo.

3.
Jak mogę
Ci pomóc

LECZENIE

Wiedząc co jest nie w porządku, poprzez indywidualnie dobrane zabiegi, usunę dysfunkcję, która powoduje ból lub inne problemy. Zdecydowana większość stosowanych przeze mnie technik jest bezbolesna, a ich celem jest przywrócenie naturalnej ruchomości stawów i optymalnej elastyczności mięśni, ścięgien, powięzi i innych struktur. Rozluźniając napięte mięśnie, zmniejszając napięcie powięzi i przywracając zakres i jakość ruchu stworzę Twojemu organizmowi fizjologiczne możliwości regeneracji.

Po tak przeprowadzonym leczeniu wróci prawidłowe rozłożenie napięć w obrębie stawów i mięśni, poprawie ulegnie krążenie krwi i wiele innych czynników, które wcześniej zaburzone uniemożliwiały optymalne funkcjonowanie. Na koniec udzielę Ci kilku wskazówek i jeśli będzie to konieczne, pokażę jakie ćwiczenia wykonywać w domu, a wszystko po to by uniknąć nawrotu dolegliwości.

leczenie
zapisz się na konsultację
Copyrights © 2014 Body Balance Paweł Kowalski | rehabilitacja gorzów | fizjoterapia gorzów | masaż gorzów | Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony: INATON
góra